Środki antykorozyjne, czyli o zastosowaniu opakowań antykorozyjnych
Antykorozyjne opakowania to bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie metalowych przedmiotów przed korozją, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki substancjom lotnym, które wydzielają te opakowania, przechowywane w nich przedmioty docierają do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszony, a poza tym mogą być również długo magazynowane.
Opakowania antykorozyjne zawierają VCI, czyli lotne inhibitory korozji. Są to związki chemiczne, które ulatniają się z opakowania i osadzają na powierzchniach metalowych, tworząc w ten sposób cienką warstwę ochronną, która zapobiega powstawaniu korozji. VCI są lotne i szczególnie nadają się do ochrony elementów trudno dostępnych. Stosowanie lotnych inhibitorów korozji pozwala uniknąć dodatkowych procesów związanych z zapobieganiem korozji.
Współczesne opakowania antykorozyjne są przyjazne dla środowiska i nie są toksyczne.
Środki antykorozyjne – głównie folie i papiery
Lotne inhibitory korozji rozpuszczają się w wodzie i olejach. Zazwyczaj przyjmują postać żeli, proszków czy emulsji, a gotowe opakowania to impregnowane lub powlekane papiery, lub folie, a także pianki.
Folie VCI powstają poprzez wchłonięcie inhibitora do mieszanki żywicy podczas produkcji. Najbardziej powszechne żywice stanowią idealną barierę dla wilgoci, poza tym są tanie, lekkie i odporne na większość rozpuszczalników. Ponadto nie reagują z kwasami, a także nie wymagają wysokiej temperatury obróbki. Na rynku dostępne są folie o różnych charakterystykach, niektóre z nich oprócz zabezpieczenia przed korozją chronią przedmioty antystatycznie.
Folie polietylenowe z technologią VCI podlegają recyklingowi, są przyjazne dla środowiska i zdarza się, że są dopuszczane do niebezpośredniego kontaktu z żywnością. Folie VCI nadają się do długoterminowego przechowywania i można je łączyć z pochłaniaczami wilgoci.
Papiery VCI często stosuje się jako podłoże do pakowania. Taki papier jest impregnowany lub powlekany inhibitorem korozji. Papier z lotnymi inhibitorami korozji nadaje się również do pakowania indywidualnego, zbiorczego, jako przegródki czy do zamknięć tub.
Alternatywą dla opakowań VCI jest możliwość umieszczenia wewnątrz opakowania emiterów VCI, co powoduje powolne uwalnianie się inhibitora. Ten sposób sprawdza się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, ale pod warunkiem szczelnego zamknięcia opakowania. Zabezpieczone w ten sposób przedmioty nie wymagają późniejszego czyszczenia.
Opakowania antykorozyjne chronią przed rdzewieniem różne metale i zabezpieczają nie tylko elementy, z którymi się stykają, ale także części wewnętrzne.
Popularne tagi : środki antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja
Zadzwoń:
+42 633 53 73
Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Dojazd:
- Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych Warszawa - 5 kwietnia 2023
- Wynajem samochodu na miesiąc - 2 lutego 2023
- Awaryjne otwieranie samochodu Sieradz – na czym polega - 28 grudnia 2022