https://codeengineers.com/
artykuł seo świat kobiet - http://webwomen.pl/ - Portal e,womenshealth.pl to miejsce dla każdej kobiecy ceniącej sobie modę, zdrowie, urodę i newsy ze świata kobiety. Znajdziesz tam poradniki modowe, nowe i efektywne diety a także testy kosmetyków i wiele innych. Sprawdź sama już dziś !
http://altmot.pl/ ustawianie zbieżności Targówek naprawa Mercedesów zbieżność kół Rembertów tanio, nieautoryzowany serwis Mercedes opinie, serwis Peugeot Warszawa cennik, naprawa Peugeot Warszawa tanio, nieautoryzowany serwis Peugeot opinie, sklep części samochodowe Warszawa cennik, sklep części samochodowe tanio, sklep części samochodowe Warszawa otwarty w soboty opinie, części samochodowe Warszawa czynne w soboty tanio, sklep motoryzacyjny Warszawa tanio, sklep z częściami samochodowymi długo otwarty Warszawa Dźwigowa, wymiana akumulatorów Warszawa tanio, wymiana akumulatorów Warszawa Bemowo cennik, wymiana akumulatorów Warszawa Wola cennik Ustawianie zbieżności Targówek to renomowany serwis samochodowy. Działamy na terenie całej stolicy (Wola, Włochy) – pewnie i solidnie, powierz nam swoje auto i przekonaj się sam.
http://sites24.pl/uprawnienia-sep-warszawa-zdobadz-wysokiej-klasy-uprawnienia-energetyczne/ kurs na elektryka warszawa minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315          WAPRO Fakturka
Menu

Felgi – jak je dobrać

Możliwość komentowania Felgi – jak je dobrać została wyłączona

Postanowiłeś zakupić felgi, ale nie masz pojęcia jak do tego podejść? Oto kilka porad, które Ci to ułatwią.

Felgi – stalowe czy aluminiowe

Nadal panuje przekonanie, że felgi aluminiowe są zbyt miękkie na nasze drogi oraz ich czas użytkowania jest dużo krótszy niż felg stalowych. Nic bardziej mylnego! Otóż to felgi stalowe są bardziej podatne na uszkodzenia. Jednakże są one tańsze i łatwiejsze do regeneracji. Zatem za ich popularnością przemawiają względy ekonomiczne. Jednak to felgi aluminiowe mają więcej zalet. Oprócz lepszej wytrzymałości to również walory estetyczne. Bogaty wybór wzornictwa, a także kolorystyki sprawia, że są dużo efektywniejsze. To także jeden z najprostszych sposobów podrasowania wyglądu auta. Nie każdy wie, że aluminiowe felgi to również lepsze chłodzenie hamulców.

Felgi – jaki rozmiar wybrać

Średnice felgi wybiera się indywidualnie do modelu auta. Pod uwagę trzeba brać zacisk hamulca oraz wielkość tarczy hamulcowych, które musi pomieścić obręcz felgi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować większe felgi niż standardowe. Wtedy trzeba pamiętać o oponie o niższym profilu. Dobrane w ten sposób koła wyglądają ciekawiej i robią duże wrażenie. Niestety zmniejsza się komfort jazdy, jak i podatność felgi na uszkodzenia. Dlatego zaleca się na sezon letni większe felgi zaś na okres zimowy mniejsze.

Felgi a sezon zimowy

Mitem jest konieczność montowania stalowych felg zimą. Felgi stalowe, jak już wspomnieliśmy, są bardziej podatne na uszkodzenia, ale przemawia za nimi cena i łatwość regeneracji. Każda felga, bez względu czy to stalowa, czy aluminiowa, posiadając uszkodzenia, zarysowania będzie podatna na korozję. Wiadomo, w zimie o tego typu uszkodzenia wcale nie tak trudno.

Jeśli zdecydujemy się na aluminiowe felgi zimą, musimy pamiętać, by wybierać te o prostych wzorach. Ułatwi to nam ich czyszczenie.
Pamiętać jednak należy, że o każde felgi należy dbać, zwłaszcza zimą, by móc cieszyć się nimi jak najdłużej. Trzeba je czyścić oraz zabezpieczać przed szkodliwymi warunkami użytkowania.

Pamiętać trzeba, że przy doborze felg należy kierować się zawsze parametrami, które zaleca producent auta. Jeśli masz problem z doborem — konfigurator felg Ci w tym pomoże.

 

Popularne tagi: felgi Mikołów , wymiana felg Mikołów , konfigurator felg Mikołów

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
felgi Mikołów

Dojazd: